ÜRETİM

RULMAN ÜRETİMİ


100 Cr 6 (SAE 52100 krom çeliği) malzemeden imal edilmiş, tornalanmış ve ısıl işlem görmüş bileziklerin boyutsal ve işlevsel hassasiyeti taşlama operasyonu ile elde edilir. Bu süreçte; yanak, dış çap, iç çap, yuvarlanma yolunun taşlanması ve süper finiş taşlama işlemleri yapılır. Toleranslar mikron seviyesindedir.
Üretimin her aşamasında uluslararası standartlara uygun, kaliteli bir rulman için gerekli tüm parametreler kontrol edilir. Müşteri gereksinimleri doğrultusunda her türlü standart ve/ veya özel tasarım, dizayn ve özel imalat prosesleri uygulanabilmektedir.
Mikron hassasiyetinde işlenmiş iç, dış bilezik ve diğer rulman bileşenleri otomatik hatlarda monte edilir. İç ve dış bilezik eşleştirilir, bilyeler yerleştirilir, kafesler yerleştirilip perçinlenir ve son olarak gres konularak kapaklar yerleştirilir. Montaj hatlarımız uluslararası standartlara uygun, kaliteli bir rulman için gerekli tüm parametrelerin% 100 kontrolünü içerir. Kapak çakma işleminden sonra son kontrolden geçirilir ve konzervasyon sıvısı ile konzerve edilir.
Üretim sürecinin son işlemi paketleme operasyonudur. Müşteri gereksinimleri doğrultusunda her türlü standart ve/ veya özel tasarım, dizayn ve özel imalat prosesleri uygulanabilmekte ve paketleme yapılabilmektedir.