MEDYA, ETKİNLİKLER, DUYURULAR

BİZDEN HABERLER

Avrupa'nın en büyük rulman üreticilerinden SC Rulmenti SA'dan ihracata devam mesajı

Avrupa’nın en büyük rulman üreticilerinden biri olan SC Rulmenti SA, 1.100 çalışanıyla korona virüs pandemisi sürecindeki tüm zorluklara rağmen ihracata devam ediyor.

ART Rulman pandemiye rağmen üretime kesintisiz devam ediyor.

Bera Holding'e bağlı Anadolu Rulman A.Ş. (ART) korona virüs salgınına rağmen üretimine kesintisiz devam ediyor. Türkiye'de bulunan iki rulman üreticisinden biri olan Anadolu Rulman A.Ş, 2008 yılında ‘Konik makaralı rulmanların' ülkemizde ilk kez üretimine de başladı.

S.C. RULMENTI S.A. Özelleştirme sonrası yapılan yatırımlar ve kalite iyileştirmeleri ile Romanya’nın en başarılı şirketler sıralamasında

Şirketin, Romanya'daki % 90,70 oranında pay sahibi olduğu SC Rulmenti'nin %100 bağlı ortaklığı Anadolu Rulman paylarının 61.500 adedinin 34,4 milyon TL'ye satın alınmasına karar verildiği açıklandı.

“Zorluklara rağmen Türkiye rulman piyasasının 2020’de yüzde 10’un üzerinde büyümesi bekleniyor”

Türkiye’de ve dünyada tüketilen rulmanların yaklaşık yüzde 70’e yakınının bilyalı rulmanlar olduğunu aktaran Tepe şöyle devam etti: “Türkiye’de kayıtlı rulman piyasasının büyüklüğü 700 milyon dolar seviyelerine ulaşmıştır. Pandemi başta olmak üzere, birçok zorluğa rağmen Türkiye rulman piyasasının 2020 yılında yüzde 10’un üzerinde büyüme göstereceği beklenilmektedir. ART olarak bilyalı rulman üretiminde Türkiye’nin iki üreticisinden biri olma gururunu paylaşıyoruz. Türkiye’nin dünya rulman piyasasındaki konumu ise yurtiçindeki ithalat dengesizliğine rağmen her yıl yükselmektedir.”

“Artık ihtiyaç ve kalite odaklı rulman talep edilmeye başlandı”

Son dönemde Türkiye rulman sektöründe tedarik sisteminde önemli değişimlerin olduğunu belirten Fatih Tepe, “Sanayideki gelişmeler ve teknolojik ilerlemeler sebebiyle rulman son kullanıcıları çok daha bilinçlenmiştir. Marka ve/veya fiyat odaklı rulman tedariki yerine artık ihtiyaç ve kalite odaklı rulman talep edilmeye başlanmıştır. Müşteri nezdindeki bu vb. gelişmeler rulmanların daha bilinçli kullanılmasını ve üründen birim maliyet olarak maksimum fayda elde edilmesini sağlamaya başlamıştır.

“Çalışanlarımızın sağlığına odaklandık, üretimin devamı için büyük çaba sarf ettik”

Genel Müdür Tepe, bu salgın sürecinde holdinge bağlı şirketler olarak Covid19 ile ilgili tüm gelişmeleri yakından takip etmeye çalıştıklarını kaydederek, “Çalışanlarımızın sağlığını odağımıza alırken eş zamanlı olarak üretimin devamı noktasında büyük çaba sarf edilmiştir. Fabrikalarımızda, Sağlık Bakanlığımızın talimat ve önerilerine ilaveten holding merkezinde kurulan ‘Salgın Koordinasyon Birimi’nin yönlendirmeleri ile tam bir eşgüdüm sağlanmıştır.

Cezayir - Batimatec Fuarı (9-12 Ekim 2023)

Yerli ve yabancı profesyonllerce ziyaretçi akınına uğrayan hemen hemen tüm segmentlerin temsil edildiği Cezayir Batimatec Fauraında ART Bearings olarak yerimizi aldık.

Özbekistan Agroexpo Fuarı (29 Kasım-1 Aralık 2023)

Bölgedeki tarım sektörünün odak noktası olan ve tarım alanındaki reformlara destek olmak üzere Özebkistan Agroexpo fuarında Art Bearings olarak yerimizi aldık.

Suudi Arabistan - Saudi Agriculture Fuarı (23-26 Ekim 2023)

Orta Doğu'nun en büyük ve en hızlı büyüyen pazarının merkezindeki önde gelen tarım etkinliğinde iş adamlarını, sektör profesyonellerini, karar vericileri ve satıcıları işlerini geliştirmeleri için bir araya getiren Saudi Agriculture fuarında ART Bearings olarak yerimizi aldık.

Yunanistan - Agrotica Fuarı (01-04 Şubat 2024)

Yunanistan ve Balkanlarda tarım ekonomisinin önde gelen ve sektörel olarak en büyük organizasyonlardan biri olan Agrotica Yunanistan fuarında ART Bearings olarak yerimizi aldık.

HANNOVER MESSE FUARINDA YERİMİZİ ALDIK...

150 ülkeden 130.000'den fazla ziyaretçi, 4.000 katılımcı şirket, 300 startup ve dünyanın her yerinden 300'den fazla ekonomik ve politik delegasyonla katılım sağlanan HANNOVER MESSE fuarında yerimizi aldık.