MEDYA, ETKİNLİKLER, DUYURULAR

BİZDEN HABERLER

Avrupa'nın en büyük rulman üreticilerinden SC Rulmenti SA'dan ihracata devam mesajı

Avrupa’nın en büyük rulman üreticilerinden biri olan SC Rulmenti SA, bin 100 çalışanıyla korona virüs pandemisi sürecindeki tüm zorluklara rağmen ihracata devam ediyor. Avrupa'nın en büyük rulman üreticilerinden biri olan SC Rulmenti SA, bin 100 çalışanıyla korona virüs pandemisi sürecindeki tüm zorluklara rağmen ihracata devam ediyor.

ART Rulman pandemiye rağmen üretime kesintisiz devam ediyor.

Bera Holding'e bağlı Anadolu Rulman A.Ş. (ART) korona virüs salgınına rağmen üretimine kesintisiz devam ediyor. Türkiye'de bulunan iki rulman üreticisinden biri olan Anadolu Rulman A.Ş, 2008 yılında ‘Konik makaralı rulmanların' ülkemizde ilk kez üretimine de başladı.

S.C. RULMENTI S.A. Özelleştirme sonrası yapılan yatırımlar ve kalite iyileştirmeleri ile Romanya’nın en başarılı şirketler sıralamasında

Şirketin, Romanya'daki % 90,70 oranında pay sahibi olduğu SC Rulmenti'nin %100 bağlı ortaklığı Anadolu Rulman paylarının 61.500 adedinin 34,4 milyon TL'ye satın alınmasına karar verildiği açıklandı.

“Zorluklara rağmen Türkiye rulman piyasasının 2020’de yüzde 10’un üzerinde büyümesi bekleniyor”

Türkiye’de ve dünyada tüketilen rulmanların yaklaşık yüzde 70’e yakınının bilyalı rulmanlar olduğunu aktaran Tepe şöyle devam etti: “Türkiye’de kayıtlı rulman piyasasının büyüklüğü 700 milyon dolar seviyelerine ulaşmıştır. Pandemi başta olmak üzere, birçok zorluğa rağmen Türkiye rulman piyasasının 2020 yılında yüzde 10’un üzerinde büyüme göstereceği beklenilmektedir. ART olarak bilyalı rulman üretiminde Türkiye’nin iki üreticisinden biri olma gururunu paylaşıyoruz. Türkiye’nin dünya rulman piyasasındaki konumu ise yurtiçindeki ithalat dengesizliğine rağmen her yıl yükselmektedir.”

“Artık ihtiyaç ve kalite odaklı rulman talep edilmeye başlandı”

Son dönemde Türkiye rulman sektöründe tedarik sisteminde önemli değişimlerin olduğunu belirten Fatih Tepe, “Sanayideki gelişmeler ve teknolojik ilerlemeler sebebiyle rulman son kullanıcıları çok daha bilinçlenmiştir. Marka ve/veya fiyat odaklı rulman tedariki yerine artık ihtiyaç ve kalite odaklı rulman talep edilmeye başlanmıştır. Müşteri nezdindeki bu vb. gelişmeler rulmanların daha bilinçli kullanılmasını ve üründen birim maliyet olarak maksimum fayda elde edilmesini sağlamaya başlamıştır.

Türkiye Mükemmellik Ödülleri EFQM (Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı)

Fatih Tepe General Manager ART Rulman “Bu ödül dört aşamadan oluşuyor bu birinci aşama birinci aşamada aldığımız belgeyle mükkemmellikte gösterdiğimiz kararlılığı göstermiş oluyor böyle bir ödül töreninde de rulmant grup şirketlerinin adını da burda anons ettirmekten de mutluyuz” Fatma Canan Tepe Planming Chief ART Rulman “Bizim için bir basamak kendimizi dahada geliştiricez kaliteli ürünlerimiz var kaliteli bir kuruluşumuz ve kaliteli personellerimiz var bunun bir başarısı ve basamağı bu şekilde gelişmeye devam edicez sürdürülebilir hale getiricez yıldızlarımızı çoğaltıcaz”

“Çalışanlarımızın sağlığına odaklandık, üretimin devamı için büyük çaba sarf ettik”

Genel Müdür Tepe, bu salgın sürecinde holdinge bağlı şirketler olarak Covid19 ile ilgili tüm gelişmeleri yakından takip etmeye çalıştıklarını kaydederek, “Çalışanlarımızın sağlığını odağımıza alırken eş zamanlı olarak üretimin devamı noktasında büyük çaba sarf edilmiştir. Fabrikalarımızda, Sağlık Bakanlığımızın talimat ve önerilerine ilaveten holding merkezinde kurulan ‘Salgın Koordinasyon Birimi’nin yönlendirmeleri ile tam bir eşgüdüm sağlanmıştır.