Anadolu Rulman

DÜNYADA 3 ÜLKEDE

Anadolu Rulman İmalat San. ve Tic. A.Ş. (ART), Avrupa'nın en büyük rulman üretim tesisi ve aynı zamanda 70 yıldan fazla rulman üretim tecrübesine sahip Rulmenti Grup üyesi olarak 2005 yılında kurulmuştur. ART, Türkiye'deki iki rulman üreticisinden biri olup, yurt içinde ve yurt dışında ki başarılı konumunu sürekli geliştirerek, müşteri odaklı yaklaşımı, dinamik ve yetkin kadrosuyla "ürün ve hizmette mükemmelliği" yakalamaktadır.

Rulman Üretimi

100 Cr 6 (SAE 52100 krom çeliği) malzemeden imal edilmiş, tornalanmış ve ısıl işlem görmüş bileziklerin boyutsal ve işlevsel hassasiyeti taşlama operasyonu ile elde edilir. Bu süreçte; yanak, dış çap, iç çap, yuvarlanma yolunun taşlanması ve süper finiş taşlama işlemleri yapılır. Toleranslar mikron seviyesindedir.

Üretimin her aşamasında uluslararası standartlara uygun, kaliteli bir rulman için gerekli tüm parametreler kontrol edilir. Müşteri gereksinimleri doğrultusunda her türlü standart ve/ veya özel tasarım, dizayn ve özel imalat prosesleri uygulanabilmektedir.

Mikron hassasiyetinde işlenmiş iç, dış bilezik ve diğer rulman bileşenleri otomatik hatlarda monte edilir. İç ve dış bilezik eşleştirilir, bilyeler yerleştirilir, kafesler yerleştirilip perçinlenir ve son olarak gres konularak kapaklar yerleştirilir. Montaj hatlarımız uluslararası standartlara uygun, kaliteli bir rulman için gerekli tüm parametrelerin% 100 kontrolünü içerir. Kapak çakma işleminden sonra son kontrolden geçirilir ve konzervasyon sıvısı ile konzerve edilir. Üretim sürecinin son işlemi paketleme operasyonudur. Müşteri gereksinimleri doğrultusunda her türlü standart ve/ veya özel tasarım, dizayn ve özel imalat prosesleri uygulanabilmekte ve paketleme yapılabilmektedir.

Mil Üretimi

Anadolu Rulman Sanayi, Ø6mm - Ø60mm arası ve 6mt boyda indüksiyon ile sertleştirilmiş ve taşlanmış h6 kalitede mil üretimine modern hatlarıyla 2011 yılında başlamıştır. Müşteri taleplerine göre istenilen çap, boy ve toleranslarda üretim yapılabilmektedir.

MAKSİMUM KALİTE

ÜSTÜN MÜHENDİSLİĞİMİZ

Yeni Ürün Geliştirilmesi

Kültür, insan ve toplumun bilgisinden oluşan bilgi dağarcığının arttırılmasına yönelik, alanında bilimsel ve teknolojik gelişme sağlayan çevre uyumlu ürün tasarımı ve yazılım faaliyetlerini bünyesinde bulundurduğu deneyimli mühendis kadrosu, laboratuvar ve günümüz son teknoloji makine ve ekipmanları ile birleştirilen hizmet birimimizdir.
S.C. Rulmenti S.A. Grubunda yeni ürün kavramı; Kendine yeni bir pazar oluşturan ürünler, var olan bir ürünün işleyişinin geliştirilmesi, aynı işlevi gören ancak daha düşük maliyetle üretilip düşük fiyatlandırılan ürünler, eski ürünün yeniden düzenlenmesi gibi çalışmaları içerir.

Tübitak Projeleri

Ülkemiz sanayiine kurumsal araştırma, teknoloji geliştirme yeteneği kazandırarak evrensel teknolojiye katkı sağlar hale getirmek için Türkiye’de nitelikli ve yenilikçi projelerine uluslararası tanım ve kavramlar çerçevesinde destek veren TÜBİTAK ile bir çok başarılı proje gerçekleştirilmiştir.

Patent Geliştirme

Yenilik, bilinen tekniğin aşılması, sanayiye uygulanabilirlik gibi unsurları önem arz etmektedir. Bizde S.C. Rulmenti S.A. Grubu olarak teknolojinin yakından takibiyle ve Ar-Ge bölümümüzün yürüttüğü yeniliklerle ve ürünlerle patent geliştirmelerine büyük önem veriyoruz

Proses İyileştirme

Yaklaşık 70 yıllık rulman üretim tecrübesine sahip olan S.C. Rulmenti S.A. Grubu için proses iyileştirme projeleri, israfı azaltıp müşteri için “Yaratılan değeri “ artırmak, güvenilir süreçler elde etmek, daha yüksek kalitede ürünler imal edebilmek, verimsizlikleri ortadan kaldırabilmek, çevre ve iş güvenliği önceliği ile birlikte çalışanların daha uygun ortamlarda çalışmasını sağlayabilmek ilkeleri çerçevesinde yürütmektedir.

Verimlilik Arttırma

Ürün ve hizmeti, en hızlı biçimde, en verimli kaynaklarla, istenilen kalitede, çevreye zarar vermeden üretebilmeyi , sürekli gelişimi hedefleyen yeni teknik ve yöntemleri uygulayarak, verimlilik arttırma çalışmaları yürütülmektedir.